رییس دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی خبر داد

راه اندازی ۱۰۰۰ تخت بیمارستانی با استاندارد سبز در شرق تهران

راه اندازی ۱۰۰۰ تخت بیمارستانی با استاندارد سبز در شرق تهران

به گزارش دكتر میوه رئیس دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی از مصوبه شورای اقتصاد برای راه اندازی بیمارستان مدرن ۱۰۰۰ تختخوابی در شرق تهران اطلاع داد.


به گزارش دكتر میوه به نقل از ایسنا، دكتر محمد آقاجانی اعلام نمود: در طول چند دهه گذشته اقدام اساسی برای توسعه تخت های آموزشی و درمانی در منطقه شرق تهران صورت نگرفته است؛ بگونه ای كه الان بار درمانی حدود ۲.۵ میلیون نفر در شرق تهران و شهرستان های شرقی استان تهران بر دوش بیمارستان امام حسین (ع) است و در این سال ها دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی باوجود اینكه قطب آموزش پزشكی و قطب درمانی است، از بیمارستان آموزشی مدرن محروم بوده است.
به قول آقاجانی، وجود خیلی از شریان های اصلی در شرق تهران و همجواری با استان های شمالی سبب شده است تا حجم بالایی از مجروحین حوادث ترافیكی و بیماران اورژانس به مراكز درمانی دانشگاه ارجاع شود كه این موضوع، توسعه خدمات درمانی را بسیار پر اهمیت كرده است.
آقاجانی خاطرنشان كرد: دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی بر مبنای سطح بندی خدمات درمانی، تا سال ۱۴۰۴ در منطقه تحت پوشش خود نیازمند راه اندازی ۱۰ هزار تخت جدید است.
وی ادامه داد: با نیازسنجی های صورت گرفته و بررسی های كارشناسی، راه اندازی بیمارستان ۱۰۰۰ تختخوابی مدرن و پیشرفته از دو سال قبل در دستور كار دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی قرار گرفت كه بعد از اقدامات لازم و پیگیری های گسترده، شورای اقتصاد با راه اندازی این بیمارستان موافقت نمود.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی اظهار داشت: این بیمارستان ۱۰۰۰ تختخوابی با سرمایه گذاری خارجی و در مدت چهار سال به بهره برداری خواهد رسید.
وی افزود: این بیمارستان در چارچوب استانداردهای بین المللی بیمارستان های سبز، ایمن و هوشمند راه اندازی خواهد شد كه شامل مصرف بهینه برق و انرژی، پساب و پسماند استاندارد بیمارستانی، ضریب بالای ایمنی بیماران و سایر مختصات این نوع بیمارستان های پیشرفته در دنیاست.
آقاجانی در مورد زمان شروع به كار این پروژه هم توضیح داد: همزمان با دریافت مجوزهای قانونی، فاز صفر و یك شامل طرح های مطالعاتی، جمعیت شناسی، اقتصادی، نیاز سنجی پروژه در منطقه شرق تهران و همینطور تهیه نقشه های اجرایی و فنی به اتمام رسیده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی با تشریح برنامه های این دانشگاه برای توسعه درمان در مناطق تحت پوشش دانشگاه عنوان كرد: علاوه بر جمعیت تحت پوشش پنج و نیم میلیون نفری تهران در دانشگاه روزانه میزبان بیماران خیلی از مناطق مختلف كشور هستیم كه این مورد بار زیادی را به تخت های بیمارستانی موجود وارد كرده است.
وی افزود: علاوه بر راه اندازی این بیمارستان جدید، توسعه فضاهای درمانی در بیمارستان های موجود هم شروع شده است.
آقاجانی اظهار داشت: علاوه بر این بیمارستان ۱۰۰۰ تختخوابی، پروژه بزرگ بیمارستان جدید و مدرن شهدای تجریش با ظرفیت ۷۴۰ تخت با پیشرفت ۷۵ درصد در سال آینده امكان بهره برداری خواهد داشت كه با اضافه شدن این ظرفیت در كیفیت و كمیت خدمات درمانی در شهر تهران شاهد رشد محسوسی خواهیم بود.
بنابر اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی، آقاجانی در انتها از معاون اول رئیس جمهور، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، شورای اقتصاد، سازمان مدیریت برنامه و بودجه، بانك مركزی، وزارت اقتصاد و سازمان حفاظت محیط زیست كه در تحقق این امر دانشگاه را یاری نمودند تشكر و قدردانی كرد.
راه اندازی بیمارستان جدید ۱۰۰۰ تختخوابی شرق تهران در حالی شروع می شود كه از سال ۱۳۶۵ با تأسیس دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی تا كنون هیچ بیمارستان جامع جدیدی در دانشگاه به بهره برداری نرسیده است. ظرفیت های این بیمارستان مدرن می تواند خیلی از نیازهای درمانی منطقه شرق شهر و استان تهران و بیماران فوق تخصصی ارجاعی از سراسر كشور را مرتفع كند.1398/07/06
18:18:00
5.0 / 5
4167
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است