درمان رایگان سل در كشور

درمان رایگان سل در كشور

دكتر میوه: رئیس اداره كنترل سل و جذام معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی ضمن اشاره به موارد بروز سل در كشور، استان های سیستان و بلوچستان و گلستان را به ترتیب دارای بیشترین میزان بروز سل در كشور معرفی نمود.


به گزارش دكتر میوه به نقل از ایسنا، دكتر مهشید ناصحی اظهار داشت: تعداد مبتلایان به سل در سال ۹۷ بالغ بر ۸ هزار و ۷۱۳ نفر بودند كه ۵۴ درصد از این افراد مرد و ۴۶ درصد زن هستند. ۱۶ درصد از موارد بیماری نیز غیرایرانی هستند.
وی نسبت موارد مسلول غیرایرانی در كشور از كل موارد را در سال ۹۱ بالغ بر ۱۲ درصد اعلام نمود و اظهار داشت: این میزان در سال قبل به ۱۶.۳ درصد رسیده است. در ۵۰ سال قبل آمار بروز سل از ۱۴۰ مورد در هر ۱۰۰ هزار نفر به ۱۱ مورد در هر ۱۰۰ هزار نفر رسیده است.
رئیس اداره كنترل سل و جذام اضافه كرد: مهم ترین و شایعترین علامت بیماری سل عبارت است سرفه ای كه بیشتر از دو هفته به طول انجامد. سایر علائم نیز تب، تعریق شبانه، بی اشتهایی و كاهش وزن می باشد. همین طور در بعضی موارد بویژه بیماری طول كشیده، پیشرفته و شدید، علائمی همچون خلط خونی، تنگی نفس و درد قفسه سینه نیز می تواند وجود داشته باشد.
ناصحی بیان داشت: در ۹۰ تا ۹۵ درصد موارد، هنگامی كه میكروب سل به بدن منتقل می شود به شكل نهفته باقی می ماند و علاوه بر آنكه قابل انتقال به دیگران نیست، خود فرد را هم بیمار نمی كند.
بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، وی بیماری سل را كاملا درمان پذیر دانست، به شرط آن كه فرد داروها را بموقع آغاز و دوره درمان را به طور كامل مصرف كند. بیشترین میزان بروز سل در ایران مربوط به گروه سنی ۶۵ سال به بالا بوده و درمان سل در نظام بهداشتی كشور رایگان است.
او در آخر هزینه درمان عادی بیماری برای هر فرد را ۵۰۰ هزار تومان و هزینه هر بیمار دارای سل مقاوم به درمان را ۱۰۰ تا ۲۵۰ میلیون تومان اعلام نمود.
منبع:

1398/08/01
17:03:03
5.0 / 5
4445
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است