رییس دانشگاه علوم پزشكی قم تاكیدكرد

وجود سم آفلاتوكسین در مواد لبنی كذب محض است

وجود سم آفلاتوكسین در مواد لبنی كذب محض است

به گزارش دكتر میوه ایسنا/قم رئیس دانشگاه علوم پزشكی قم با اشاره به مطرح شدن وجود سم آفلاتوكسین در مواد لبنی و شیر اظهار داشت: این مورد كذب محض بوده و همشهریان فریب برخی تبلیغات را نخورند.


به گزارش دكتر میوه به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشكی قم، دكتر محمدرضا قدیر امروز در جلسه گروه كاری سلامت و امنیت غذایی استان قم كه با حضور معاون استاندار در استانداری قم برگزار گردید اظهار داشت: متاسفانه موضوعی در بعضی رسانه ها مطرح شده كه سم آفلاتوكسین در مواد لبنی و شیرهای خوراكی وجود دارد، كه این حرف كاملا غیر منطقی و غیرواقعی است.
وی خاطرنشان كرد: تایید ادعای وجود سم در شیر، نیازمند مستندات مهم از جانب آزمایشگاه های معتبر است و نمی توان بدون در نظر گرفتن این موارد، موضوعی را بیان كرد.
همینطور دكتر محمد حضوری متخصص تغذیه و معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشكی قم هم در این نشست اظهار داشت: مصرف لبنیات در ایران یك پنجم مصرف لبنیات در دنیا است كه با برخی اظهار نظرهای غیركارشناسی نباید این میزان مصرف را هم كمتر كرد.
وی خاطرنشان كرد: عدم استفاده از مواد لبنی منجر به بروز مشكلات بسیاری برای انسان شده كه ادعاهای وجود سم آفلاتوكسین در شیرها و مواد لبنی به كلی رد می شود.
همینطور معاون دامپزشكی استان قم هم در این نشست اظهار داشت: از سال ها پیش پایش خوراك دامی در استان انجام می شود كه با صراحت بیان می نماییم تا این لحظه هیچ گونه مشكلی در مواد خوراكی دام و مواد لبنی وجود ندارد.


1398/10/29
15:40:04
5.0 / 5
4603
تگهای خبر: آزمایش , پزشك , خوراكی , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است