ایجاد محیط هایی جدید برای نگهداری از كرونایی های ترخیصی از بیمارستان

ایجاد محیط هایی جدید برای نگهداری از كرونایی های ترخیصی از بیمارستان

به گزارش دكتر میوه فرمانده ستاد مقابله با بیماری كرونا در دیدار با نمایندگان سازمان بهداشت جهانی گزارشی از اقدامات پیشگیرانه و آموزشی در كلانشهر تهران و استفاده از ظرفیت های بین بخشی برای مقابله با بیماری كرونا عرضه داد و از ایجاد محیط هایی جدید به منظور عرضه خدمات به بیماران ترخیصی از بیمارستان ها با همكاری شهرداری و نیروی انتظامی اطلاع داد.


به گزارش دكتر میوه به نقل از ایسنا، دكتر علیرضا زالی امروز در دیدار با دكتر كریستف هلمن نماینده سازمان بهداشت جهانی در ایران و دكتر ریچارد برنان مدیر برنامه های اورژانس منطقه مدیترانه شرقی و ۲ كارشناس از سازمان بهداشت جهانی، ضمن تشكر از این تیم به دلیل سفر به ایران در جهت مقابله با ویروس كرونا و اقدامات قابل تامل در جهت پیشرفت نظام سلامت جهانی، از ایجاد ظرفیت پذیرش بیمار برای گذراندن دوران نقاهت و قرنطینه افراد مشكوك خارج از بیمارستان به منظور كاهش فشاری كاری در بیمارستان ها اطلاع داد و اضافه كرد: در همین راستا در حال تجهیز ۵۰ سوله در نزدیكی مراكز هستیم.
وی افزود: در كشور به علت كمبود اطلاعات و آگاهی های كافی در این حوزه با مشكلات چالش برانگیز اقتصادی و اجتماعی مواجهیم، ازاین رو نیاز است برنامه دقیقی طراحی شود.
فرمانده ستاد مقابله با كرونا ضمن اعلام مشاركت جامعه، دولت و دانشگاههای علوم پزشكی تهران و ایران با ستاد، عنوان كرد: كلیه مردم و دولت مردان را آگاه كردیم و آموزشهای لازم در مورد ضدعفونی كردن و رعایت بهداشت فردی صورت گرفت.
زالی در ادامه در مورد جمعیت ساكن و جمعیت سیار، كاهش ۵۰ درصدی حمل و نقل، فعالیت ۵۰۰ هزار تاكسی مجازی و وظایف هر سه دانشگاه علوم پزشكی كلانشهر تهران توضیحاتی عرضه داد.
به قول دكتر زالی، بهترین راه مقابله، تشخیص، قرنطینه و اقدام زودهنگام است.

اقدامات برای اطرافیان بیمار مبتلا
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی، رئیس دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی در مورد اقدامات جاری در مراكز برای اطرافیان بیمار مبتلا، عنوان كرد: اگر تست كرونای فردی مثبت باشد، افراد خانواده او ایزوله و قرنطینه می شوند. این استراتژی فعلی دانشگاه برای كاهش ریسك ابتلاست.
زالی از ارسال روزانه اطلاعات و آمار مربوطه به وزارت بهداشت اطلاع داد و اظهار داشت: تیمی از دانشمندان، اپیدمیولوژیست ها و میكروبشناسان مسئول جمع آوری آمار و اطلاعات در رابطه با شیوع این بیماری به منظور آمادگی و انجام تجزیه و تحلیلها هستند.
وی در این دیدار از حمایتهای سازمان بهداشت جهانی تشكر كرد و از گشودن دروازه های جدید برای اشتراك تجارب با این سازمان اطلاع داد.
زالی در حاشیه این دیدار در جمع خبرنگاران، ضمن اشاره به مباحثی كه در این نشست عنوان شد، عنوان كرد: در این دیدار گزارشی از اقدامات پیشگیرانه و آموزشی كه تابحال در سطح شهر تهران انجام شده عرضه شد. همینطور در مورد اقدامات دانشگاه در جهت افزایش ظرفیت اجتماعی، استفاده بهینه از دستگاههای اجرایی داخل استان و ایجاد همگرایی بین دستگاههای اجرایی استان تهران به منظور افزایش تلاشهای جمعی برای طراحی برنامه مقابله با این ویروس موضوعاتی عنوان شد.
وی افزود: گزارش ملاقاتهای روزهای اخیر با مدیران ارشد دستگاه های مختلف، گزارش اقدامات انجام شده توسط دستگاه های اجرایی همچون شهرداری و تدوین برنامه راهبردی برای دستگاههای همكار از دیگر مباحثی بود كه در این نشست به آن پرداخته شد.
زالی از ایجاد محیط های جدید به منظور عرضه خدمات به بیماران ترخیصی از بیمارستانها با همكاری شهرداری و نیروی انتظامی اطلاع داد و اضافه كرد: حدود ۱۰ مركز از این مراكز فعال می باشند و هدف ما گسترش آنهاست.
فرمانده ستاد مقابله با بیماری كرونا نقش رسانه های اجتماعی را در افزایش سطح سواد سلامت مردم بی بدیل خواند و افزایش آموزش همگانی در چارچوب فضای مجازی را از برنامه های مستمر این ستاد دانست.
زالی در پایان، جداسازی هرچه زودتر بیماران و انجام اقدامات درمانی مورد نیاز را راهبرد اصلی سازمان بهداشت جهانی اعلام نمود و اظهار داشت: تلاش میشود تمام برنامههای پیشگیری و درمانی بر طبق این استراتژی طراحی شود.

نماینده بهداشت جهانی:

ضرورت پشتیبانی از پرسنل بیمارستانی به خصوص در درمانگاه ها و مراكز بهداشتی دور افتاده
دكتر ریچارد برنان مدیر برنامه های اورژانس منطقه مدیترانه شرقی سازمان بهداشت جهانی در این مراسم كرونا را ویروس جدیدی دانست و سیستم بهداشت جهانی را دانش آموز آن خواند و اظهار داشت: قدرت بالای شیوع و گسترش این ویروس سبب شده حوزه بهداشت سرعت عمل بالایی داشته باشد، كه البته مشكلات اقتصادی و اجتماعی بسیاری هم بر جای گذاشته است.
وی افزود: ما اینجا هستیم تا تجارب خویش را به خصوص در مورد چین و تلاش آنها برای ایجاد سیر نزولی در منحنی نمودار میزان شیوع كرونا، با شما در بین بگذاریم. البته از اقدامات بینظیر شما درسهای بسیاری آموختیم.
دكتر برنان با اشاره به اهمیت حفظ كیفیت عرضه خدمات درمانی، چه پیش از مبتلا شدن و چه پس از درمان، خاطرنشان كرد: مورد مهم دیگر پشتیبانی از پرسنل بیمارستانی است كه باید شامل تمام پرسنل بهداشتی به خصوص درمانگاهها و مراكز بهداشتی دور افتاده شود.
مدیر برنامه های اورژانس منطقه مدیترانه شرقی سازمان بهداشت جهانی بیان نمود: نظام سلامت ایران ۱۶ روز قبل از نخستین مورد مبتلا شدن آگاه شد، اقدامات به عمل آمده و مدیریت شرایط در این مدت بسیار اعجاب انگیز است.
برنان در حاشیه این دیدار در جمع خبرنگاران، اظهار نمود: ما با همكاری فرمانده ستاد مقابله با كرونا در كلانشهر تهران، برنامههای ایران در زمینه مقابله با ویروس كرونا را مرور كردیم و تجارب خویش را در اختیارشان گذاشتیم.
وی افزود: این ویروس به سرعت در حال گسترش است و با اقدامات همه جانبه می توان آنرا كنترل كرد. البته دست یافتن به پیروزی امكان دارد چند ماه طول بكشد.
مدیر برنامه های اورژانس منطقه مدیترانه شرقی سازمان بهداشت جهانی در انتها ضمن ابراز امیدواری از موفقیت ایران در ریشه كنی ویروس كرونا، اقدامات نظام سلامت كشور را مطلوب خواند و اظهار داشت: دانش پا به پای این بیماری نوظهور پیش میرود و خوشبختانه تمام لوازم و علم مورد نیاز مبارزه با آن در دسترس می باشد، فقط باید جوامع و دولتها دست به دست هم دهند تا در این راه موفق شویم.1398/12/15
19:05:13
5.0 / 5
3759
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است