رئیس آزمایشگاه ویروس شناسی بیمارستان مسیح دانشوری؛

بروز هر علامتی نباید منجر به آزمایش كرونا شود

بروز هر علامتی نباید منجر به آزمایش كرونا شود

به گزارش دكتر میوه رئیس مركز تحقیقات و آزمایشگاه ویروس شناسی بیمارستان مسیح دانشوری، اظهار داشت: هشدارهای كرونایی دلیل نمی گردد كه با بروز هر علامتی، تقاضای انجام آزمایش داشته باشیم.به گزارش دكتر میوه به نقل از مهر، سید علیرضا ناجی، با اشاره به شیوع پاندمی ویروس كووید ۱۹ در سرتاسر دنیا، اظهار نمود: تشخیص ویروس كرونا به صورت اختصاصی در آزمایشگاه های ملكولی كشور در حال انجام می باشد.
وی اضافه كرد: در این آزمایشگاه با دو هدف ژنی آزمایشات تخصصی با حساسیت بالا برای شناسایی ویروس كرونا انجام می شود.
ناجی با اشاره به اینكه ویروس كرونا تمایل زیادی به ایجاد عفونت های دستگاه تنفسی تحتانی دارد اشاره كرد: نمونه هایی كه در دستگاه تنفسی فوقانی عرضه می شود امكان دارد از حساسیت كافی برخوردار نباشد ازاین رو در تشخیص این ویروس نمونه برداری از دستگاه تنفسی تحتانی از اهمیت بالایی برخوردارست.
وی، مهارت در نمونه برداری را یكی دیگر از نقاط قوت متخصصان علوم آزمایشگاهی دانشگاه عنوان نمود و اضافه كرد: آزمایشگاه ویروس شناسی بیمارستان مسیح دانشوری از زمان شیوع و شناسایی ویروس كرونا پیشرفت های زیادی داشته و با اصلاح روش های نمونه گیری، پوشش حداكثری در عرضه خدمات به مردم داشته است.
رئیس مركز آزمایشگاه ویروس شناسی بیمارستان مسیح دانشوری با اشاره به اینكه آزمایشگاه بیمارستان مسیح دانشوری یكی از مراكز سه گانه تشخیص ویروس كووید ۱۹ در مراكز دولتی است، تصریح كرد: این مركز روزانه تعداد زیادی نمونه تست از بیماران و افراد مشكوك به بیماری را مورد آزمایش قرار می دهد كه این آمار در بیشتر موارد به رقمی بیشتر از ۵۰۰ نمونه تست افزایش می یابد.
ناجی اظهار داشت: همكاران ما در آزمایشگاه های تشخیص ویروس كووید ۱۹ به صورت ۲۴ ساعته و در دو شیفت كاری فعالیت می نمایند تا پاسخگوی بیماران و سایر مراكز ارجاع نمونه ها در بالاترین سطح ممكن باشند.
وی اضافه كرد: تمام نمونه های مناطق تحت پوشش این دانشگاه به این مركز ارسال می شود البته بیمارستان مسیح دانشوری هم بیمارستان تخصصی كرونا است و افراد مبتلا در این بیمارستان بستری می شوند. نمونه ها جهت بررسی از مراكز درمانی دولتی و خصوصی هم در صورت احتیاج به این بیمارستان انتقال پیدا می كنند.
ناجی از تغییر چیدمان بیمارستان مسیح دانشوری اطلاع داد و تصریح كرد: این بیمارستان تا زمان آخر اپیدمی كرونا خدمت دیگری را عرضه نمی دهد و صرفا با تمركز بر تشخیص و درمان بیماران مبتلا به كرونا فعالیت خواهد نمود.
وی با اشاره به تاكید سازمان جهانی بهداشت در خصوص شناسایی بیماران مبتلا به كرونا، توضیح داد: این هشدارها دلیل كافی نیست كه با بروز هر علامتی تقاضای آزمایش از سیستم درمانی داشته باشیم ازاین رو انجام تست و لزوم آزمایش از قاعده ای كلی پیروی می كند كه باید مورد توجه قرار بگیرد.
این استاد این دانشگاه به مردم سفارش كرد كه تا آخر اپیدمی ویروس كرونا در خانه بمانند.
ناجی اضافه كرد: مر دم این مورد را در نظر داشته باشند كه سال جاری سال ویژه ای است و باید متناسب با آن رفتارهای خاص داشته باشیم، كادر درمان گرفتار فرسودگی شده اند.
وی از مردم فهیم ایران درخواست نمود كه همانند همیشه همبستگی و درك مقابل از موقعیت ها و بحران ها را به نمایش بگذارند و با سفر و تردد غیر ضروری در سطح شهر به همنوعان و كادر درمان كمك كنند تا گردش ویروس در كشور كاهش پیدا كند.
ناجی از تمامی پرسنل كادر درمان، بهداشت و ایثارگران خط مقدم مقابله با ویروس كووید ۱۹ از مرحله شناسایی تا درمان قدردانی كرد.

1399/01/31
11:32:22
5.0 / 5
2942
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است