زالی تاكید كرد؛

چهره بهورزان در كرونا بازنمایی شد

چهره بهورزان در كرونا بازنمایی شد

دكتر میوه: رئیس دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی، بن مایه بهورزی را عشق به مردم دانست و اظهار داشت: چهره بهورزان در بحران كرونا بازنمایی شد.به گزارش دکتر میوه به نقل از مهر، علیرضا زالی، در مراسم نمادین تقدیر از بهورزان که در محل دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد، بهورزی را شغلی مقدس و شریف ذکر کرد که خدمات بی نظیر این سنگربانان خط مقدم شبکه بهداشتی کشور همواره در داخل و خارج از کشور مورد تمجید قرار گرفته است.
به گفته وی، مهم ترین خصلت بهورزان از جنس مردم بودن آنها است و این عاشقان سلامت مردم با کوله باری از تجربه، عشق، مهربانی و مهرورزی به صورت شبانه روزی به خدمت رسانی به مردم منطقه خود می پردازند.
زالی با بیان این مطلب که افزایش شاخصهای بهداشتی و سلامت در اقصی نقاط کشور بدون خدمات بهورزان ناممکن بود اظهار داشت: خیلی از دستاوردهای شبکه بهداشت کشور نظیر کاهش مرگ و میر مادران و کودکان و نوزادان، افزایش کیفیت زندگی، ارتقای سلامت مردم، ارتقای شاخصهای بهداشتی که بعنوان شاخصهای ممتاز تحسین برانگیز در عرصه بین المللی مطرح است مرهون تلاش جامعه بهورزی است.
وی با اشاره به وظایف مختلف بهورزان تصریح کرد: بسته خدمتی متراکم، فشرده و بسیار حساسی بر دوش پرتوان بهورزان است و این گروه خدوم از قبل از تولد تا بعد از ممات در کنار مردم به عرضه خدمت می پردازند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، بهورزان که در خط مقدم عرضه خدمات مراقبت های بهداشتی اولیه هستند را محیطی ترین نقاط تماس نظام سلامت در عرصه خدمات عمومی کشور عنوان نمود و اظهار داشت: بهورز نگهبان نخستین ایستگاه تماس نظام سلامت کشور به حساب می آید.
زالی با اشاره به اینکه امروز به جامعه بهورزی کشور افتخار می نماییم اضافه کرد: این عزیزان کارشان مقید به زمان و مکان نیست و با عشق و محبت و مهرورزی به ساکنان منطقه تحت پوشش خویش را حتی در نقاط سخت و صعب العبور سرکشی می کنند. ارتباط عاطفی و معنوی عمیقی که بین بهورز و مردم وجود دارد یکی از استثنایی ترین ارتباطات در نظام خدماتی کشور است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، بن مایه بهورزی را عشق به مردم دانست و اظهار داشت: بهورزان فارغ التحصیل مکتب عشق هستند و این مراقبان سلامت، نگهبانان و دیده وران تیزبین عاشقانه و خالصانه باوجود تمامی دشواری ها و سختی ها شبانه روز در خدمت مردم روستای خود هستند.
زالی با اشاره به اشراف بهورزان به مختصات جغرافیایی، اجتماعی، اقتصادی، اقلیمی، فرهنگی منطقه تحت نظارت از آنان بعنوان سامانه متحرک اطلاعات بهداشتی روستای محل خدمت یاد کرد.
وی دستاوردهای حاصل شده در سیستم بهداشتی کشور و ارتقای سلامت جامعه را مرهون تلاش شبانه روزی بهورزان برشمرد و اظهار داشت: بهورزان نقاط قوت و غرورآفرین سیستم بهداشتی کشور هستند که جایگاهی متعالی دارند.
زالی با اشاره به نقش مهم و ارزشمند بهورزان در بحران کرونا و ارتقای سلامت و جلوگیری از بیماری اظهار داشت: چهره بهورزان در کرونا بازنمایی شد و این بحران احتیاج به خدمات این گروه را بیشتر از پیش نمایان ساخت.
وی با ذکر این مطلب که بهورزان هم همچون سایر مدافعان سلامت در نبرد با کرونا حضوری چشم گیر داشته و برخی از آنان هم به فیض شهادت نائل شدند، اضافه کرد: بهورزان تمام این مخاطرات را به جان خریده و تن به طوفان کرونا زده و به صیانت از جان مردم پرداختند و این امر قابل ستایش است.
زالی با اشاره بر ضرورت ارتقای جایگاه شغلی و حرفه ای بهورزان و اعلام پشتیبانی از جامعه بهورزی، تصریح کرد: آموزشگاه های بهورزی بعنوان نبض تپنده نظام بهداشت همچنان باید فعال باشند و به تربیت نیروی متبحر و کارآمد بپردازند.


منبع:

1399/06/13
21:34:45
5.0 / 5
1650
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است