یك متخصص تغذیه عنوان كرد؛

اهمیت تغذیه دانش آموزان

اهمیت تغذیه دانش آموزان

به گزارش دكتر میوه یك متخصص تغذیه اظهار داشت: مصرف میان وعده های غذایی به تامین موادمغذی، ویتامین ها و قسمتی از انرژی مصرفی افراد كمك می نماید و فرصتی فراهم می آورد تا قند خون بدن تنظیم و رفع گرسنگی شود.به گزارش دکتر میوه به نقل از مهر، آرزو حقیقیان، درباره اهمیت وعده های غذایی، گفت: مصرف وعده های غذایی بسیار اهمیت دارد و تا حد ممکن نباید حذف شوند. چونکه گاهی به دلیلهای مختلف عجله داشتن برای رسیدن به کار، استرس و عدم زمان کافی، وعده صبحانه حذف می شود. درصورتی که شروع روز با وعده صبحانه است که از مهمترین وعده های غذایی شمرده می شود و بهتر است یک صبحانه کامل صرف نماییم.
وی اضافه کرد: البته زمان صرف وعده های غذایی نکته مهمی است که باید اهتمام نماییم به صورت منظم، برنامه ای برای صرف آن داشته باشیم. یعنی در ساعات مشخصی از روز اهتمام نماییم غذای خودرا مصرف نماییم و اگر در محل کار نمی توانیم وعده کامل غذایی مان را مصرف نماییم، به همراه داشتن یک لقمه کوچک می تواند به ما کمک نماید.
مدیر اجرایی آموزش دانشکده علوم تغذیه و صنایع غذایی بیان داشت: در شرایط کرونا که دیگر در محیط های کاری رستوران ها فعال نیستند، بهتر است حتما غذای خانگی همراه داشته باشیم. همین طور در شرایط خاص کنونی به مصرف بسیاری ویتامین ها، املاح و میان وعده ها دقت کنیم.
حقیقیان گفت: حدود ۳۰ درصد انرژی روزانه را باید از صبحانه، ۴۰ درصد از ناهار و میزان کمتری از شام دریافت نماییم. بدین سبب حذف یک وعده غذایی موجب می شود تا با افت قند خون مواجه شویم و حجم غذای مصرفی در وعده غذایی بعدی افزایش یابد.
وی در ادامه درباره میان وعده های غذایی، اظهار داشت: لازم است که میان وعده های غذایی به صورت روزانه در برنامه غذایی خود بگنجانیم. چونکه اهمیت میان وعده های غذایی کمتر از سایر وعده های غذایی نیست.
مدیر اجرایی آموزش دانشکده علوم تغذیه و صنایع غذایی با اعلان اینکه مصرف میان وعده ها برای کودکان و ورزشکاران تاکید می شود، اظهارداشت: میان وعده های غذایی فرصت خوبی برای تامین انرژی مورد نیاز کودکان و ورزشکاران هستند و می توانند قسمتی از انرژی روزانه این گروه ها را فراهم نماید. در مورد کودکان چون حجم معده کوچکی دارند و همین طور سالمندان ترجیح داده می شود در ۶ وعده میان وعده تقسیم شود. اما در مورد ورزشکاران چون مقدار انرژی زیادی نیاز دارند میان وعده بسیار مهم می شود.
حقیقیان در ادامه به نوشیدن آب اشاره نمود و اظهار داشت: سفارش می شود آب به همراه غذا نوشیده نشود و بهتر است ۴۵ دقیقه پیش از غذا و نیم ساعت تا ۴۵ دقیقه پس از غذا نوشیده شود. سفارش می شود به سبب ممانعت از استقرار ویروس کرونا در دهان و گلو، از خشک شدن دهان جلوگیری و مصرف آب در طول شبانه روز صورت گیرد.


منبع:

1399/06/15
14:29:57
5.0 / 5
1957
تگهای خبر: آموزش , دانش , كودكان , ویتامین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است