وزیر بهداشت اعلام كرد

استخدام ۲۰۰۰ نیروی جدید در اورژانس كشور بزودی

استخدام ۲۰۰۰ نیروی جدید در اورژانس كشور بزودی

به گزارش دكتر میوه وزیر بهداشت با اعلان اینكه در طول سال 1398 بیش از 4.5 میلیون ماموریت در اورژانس كشور انجام شده است، اظهار داشت: همین طور مقرر است 2000 نیروی جدید را در اورژانس كشور استخدام نماییم.به گزارش دکتر میوه به نقل از ایسنا، دکتر سعید نمکی در مراسم چهل و پنجمین سالروز تاسیس سازمان اورژانس کشور، ضمن تشکر از خیرین سلامت برای کمک به حوزه اورژانس، اظهار داشت: امروز را به تمام سپیدپوشان خدمت گذار و ایثارگر اورژانس کشور تبریک می گویم که در این سال ها حماسه های زیادی را خلق کردند. همین طور به دکتر کولیوند که همیشه در صحنه بوده است، این روز را تبریک می گویم.

وی اضافه کرد: اورژانس کشور بعنوان نخستین خط دفاع ما و مرحله نخست رسیدگی به مصدومان، حادثه دیدگان و نیازمندان اورژانسی بهداشت و درمان کشور شمرده می شود و در صحنه حضور داشتند. ما در طول سال ۱۳۹۸ پاسخگوی بیش از ۱۸ میلیون تلفن در اورژانس کشور بودیم و همکاران ما در اورژانس کشور بیش از ۴.۵ میلیون ماموریت انجام دادند. در سیلاب ها و زلزله سال قبل و اتفاقات دیگری مانند اربعین خدمت رسانی کردند. در اربعین نیروهای اورژانس کشور ۳.۵ میلیون زائر را در پایگاه های مختلفی که بر سر راه زوار بود، مدیریت کردند. امسال داغ این عدم مسافرت را بر دل هایمان داریم. امیدوارم با دعای دوست داران عشاق حضرت امام حسین(ع) بتوانیم به زودی بر بیماری کووید-۱۹ فائق آییم و و سال دیگر اربعین را با پای پیاده راهی کربلا شویم.

نمکی افزود: در اورژانس کشور توانستند بیش از ۹۶ هزار مورد بیمار قلبی را بوسیله کد ۲۴۷ نجات دهند و بیش از ۲۶ هزار مورد سکته مغزی را در دقایق اولیه از مرگ حتمی نجات دهند. اتفاقی که افتاد این بود که خوشبختانه تعداد آمبولانس هایمان از ۲۴۰۰ آمبولانس به ۵۷۰۰ آمبولانس افزایش پیدا کرد. همین طور تعداد بالگردهای ما که هفت پایگاه اورژانس هوایی داشتیم به ۴۵ پایگاه افزایش دادیم. همین طور مقرر است ۲۰۰۰ نیروی جدید را در اورژانس کشور استخدام نماییم.

وی اضافه کرد: یکی از اقدامات زیبایی که سال قبل اتفاق افتاد، آمبولانس های دریایی بود که برای ساکنین جزایر خلیج همیشه فارس به کار آمد و امسال هم در راه اندازی اورژانس ریلی اقدام شد که عید غدیر نخستین مورد آنرا در استان زنجان راه اندازی کردیم و امروز دومین مورد آنرا در استان فارس افتتاح کردیم. در عین حال تا آخر سال موارد مختلفی از اورژانس ریلی را افتتاح می نماییم که این حرکت زنجیره خدمت رسانی اورژانس را در کشور تکمیل می کند که به صورت زمینی، هوایی، دریایی و ریلی باشد.

وزیر بهداشت اظهار داشت: در عین حال اتفاق دیگری که افتاد این بود که از روز اولین که به وزارت بهداشت آمدم، همیشه یکی از نگرانی هایم این بود که ما نیازمند پرسنل زن و بانوان در اورژانس کشور هستیم تا خدمت رسانی به بانوان حادثه دیده آسان تر باشد. به همین دلیل بحث به کارگیری بانوان در اورژانس کشور عنوان شد که ۱۰ پایگاه در تهران و برخی شهرستان ها دراین زمینه اختصاص داده شد و همین طور قرار شد از مهر امسال ۳۰ درصد ظرفیت پذیرش دانشجویان فوریت های پزشکی از میان بانوان باشد که این مساله حلقه خدمت رسانی ما را تکمیل می کند.

نمکی اظهار داشت: همکارانم در اورژانس کشور که با صداقت و ایثارگری در صحنه های پرملال سیل، زلزله، حوادث جاده ای، مدیریت کرونا و... حضور دارند و یکی از پیش قراولان خدمت رسانی به مردم در دوران کرونا، همکارانم در اورژانس کشور بودند. من بعنوان برادر کوچک و بعنوان وزیر بهداشت زانو می زنم و دست همه این عزیزان را می بوسم و از خداوند برای همه آنها آرزوی توفیق و سربلندی دارم.

منبع:

1399/06/27
00:40:56
5.0 / 5
1827
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است