زالی اعلام كرد

امضای تفاهم نامه مشترك با محوریت مشاوره جراحی و پزشكی ازراه دور

امضای تفاهم نامه مشترك با محوریت مشاوره جراحی و پزشكی ازراه دور

تفاهم نامه مشترك میان دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با محوریت توسعه زیر ساخت ها، خدمات سلامت دیجیتال، مشاوره جراحی و پزشكی ازراه دور به امضا رسید.


به گزارش دکتر میوه به نقل از مهر، علیرضا زالی بامداد امروز در آئین رونمایی از کاربست های ۵G در ایران با محوریت انعقاد تفاهم نامه مشاوره جراحی و پزشکی ازراه دور، تقارن این تحول در عرصه ارتباطات را با هفته دفاع مقدس که تجلی خوداتکایی و خودباوری ایرانیان است، قابل توجه دانست. وی با اشاره به رهیافت های نوین و تحول گرایانه وزارت ارتباطات خصوصاً در بحران کرونا، اظهار نمود: یکی از اقدامات این وزارت در ابتدای آغاز این همه گیری، راه اندازی اپلیکیشن ac۱۹، نخستین اپلیکیشن استخراج اطلاعات و استفاده از ظرفیت آموزش همگانی و بالا بردن سطح غربالگری بود که با اقبال ملی رو به رو و بعنوان یک محصول داخلی به یکی از کشورهای CISفروخته شد. فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران، ارائه نخستین گزارش ردیابی دیجیتال بیماران گیلان و قم و نخستین نقشه ردیابی سیر و سفر بیماران مبتلا و ناقلین با علامت و بدون علامت را از دیگر اقدامات مهم وزارت ارتباطات در دوران شیوع کووید -۱۹ اعلام نمود و اظهار داشت: یکی از فاکتورهای ارزیابی توسعه اجرایی پارادایم مدیریتی کشورها در دنیا، ارتباط دستگاه های اجرایی و دانشگاه ها است که وزیر ارتباطات این مهم را به خوبی محقق کرده است. بگفته رئیس دانشگاه، افزایش ظرفیت پهنای باند خیلی از دانشگاه های علوم پزشکی کشور تأییدی بر این ادعاست. زالی اشاره کرد: در استان تهران به کمک سیستم ردیابی دیجیتال موفق به نقطه یابی ۵۰ هزار بیمار مبتلا و به دنبال آن شناسایی مناطق آلوده استان شده ایم که این فرآیند در حال استمرار است. امیدواریم این امکان در سطح مراکز جامه سلامت نیز با همراهی وزیر ارتباطات فراهم گردد.

وی با اشاره به اینکه دگردیسی دیجیتال در عرصه اجتماعی ایرانیان اتفاق خوبی بود، اضافه کرد: شکاف های دیجیتال موجود نیز در آینده نیز مرتفع خواهد شد. رئیس دانشگاه درباب محوریت تفاهم نامه مشترک با وزارت ارتباطات، اشاره کرد: گسترش پزشکی ازراه دور بحث روز دنیاست و از سال ۲۰۱۷ تابحال تنها ۱۰ درصد خدمات در زمره پزشکی ازراه دور قرار گرفته است که پیش بینی می شود تا سال ۲۰۲۴ این میزان به ۲۵ درصد می رسد. کشور ما نیز می تواند جایگاه خوبی داشته باشد. زالی در ادامه اظهار داشت: تله مدیسین یا پزشکی ازراه دور، رادیولوژی و مشاوره ازراه دور در دوران کرونا نیز به حد زیادی محقق شده است که نیاز به گسترش دارد. مشاوره جراحی ازراه دور نیز جاه طلبانه ترین بخش تله مدیسین است، اما نباید فرصت سوزی نماییم، چونکه این اقدام در کشور شدنی است.

1399/07/06
20:00:35
5.0 / 5
1322
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است