مصوبات پنجاه و نهمین جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری كرونا اعلام شد؛

تشدید كنترل مرزهای كشور

تشدید كنترل مرزهای كشور

به گزارش دکتر میوه دستورالعمل اجرایی چگونگی استفاده از ظرفیت جمعیت هلال احمر برای استقرار در مبادی مرزهای زمینی، ریلی، هوایی و دریایی و کنترل مترددین تدوین شد.


به گزارش دکتر میوه به نقل از مهر، بر مبنای مصوبات پنجاه و نهمین جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، جمعیت هلال احمر ملزم به استقرار در تمامی مبادی مرزهای کشور و کنترل بهداشتی شده و وزارت بهداشت هم ضمن عرضه آموزش های لازم به عوامل جمعیت هلال احمر ملزم به نظارت بر این فرایند شده است. طبق مصوبات این نشست، وزارت راه و شهرسازی بر مبنای دستورالعمل ابلاغی از جانب قرارگاه عملیاتی در مورد تردد در مبادی ورودی و خروجی، هماهنگی و همکاری لازم را با نیروهای جمعیت هلال احمر را خواهد داشت. تهیه و ابلاغ دستورالعمل برای ورود مسافرین ایرانی از راه مرزهای زمینی بسته شده بر اساس مصوبات پنجاه و نهمین جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، قرارگاه عملیاتی برای ورود ایرانی های خارج از کشور از راه مرزهای زمینی بسته شده، دستورالعمل های لازم را تهیه و به دستگاههای ذیربط ابلاغ می کند. ورود ایمن مسافران ایرانی به کشور همچنین به منظور ورود ایمن مسافران ایرانی به کشور، قرارگاه عملیاتی ملزم به تهیه و اعمال دستورالعمل لازم برای ورود به داخل کشور شده است.
کمیته اطلاع رسانی هم با همکاری دستگاههای ذیربط نسبت به استفاده از روش های فنی برای اطلاع رسانی گسترده تر دستورالعمل های ابلاغی برای بازگشت اتباع ایرانی از مرزهای زمینی، هوایی، ریلی و دریایی اقدام می کند تا هموطنانمان در بازگشت با لحاظ نمودن رعایت کامل دستورالعمل ها وارد کشور شوند. ردیابی ویروس جهش یافته در جهان و کشورهای همسایه بر اساس این مصوبات و به منظور ردیابی ویروس جهش یافته در جهان و کشورهای همسایه، سه وزارت خانه کشور، امور خارجه و اطلاعات موظف می باشند نسبت به رصد وضعیت ویروس جهش یافته در کشورها و بخصوص کشورهای همسایه ایران اقدام و اطلاعات لازم را در اختیار قرارگاه عملیاتی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جهت پیشگیری و برنامه ریزی های لازم قرار دهند.


منبع:

1399/12/13
14:23:01
0.0 / 5
891
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است