در گفت وگو با دكتر میوه اعلام شد

اغلب شهرهای تهران در وضعیت زرد کرونا

اغلب شهرهای تهران در وضعیت زرد کرونا

به گزارش دکتر میوه فرمانده ستاد مقابله باکرونا در استان تهران، ضمن تشریح وضعیت کرونا در پایتخت، مهم ترین اقدامات برای مبارزه با سویه «اُمیکرون» کرونا را رعایت پروتکلهای بهداشتی خواند و اظهار داشت: اصولا ویروس کرونا مرز نمی شناسد و به سرعت می تواند فراگیر شود؛ اما همه ویروس ها به رعایت شیوه نامه های بهداشتی پاسخ می دهند و همچنان زدن ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و عدم حضور در اماکن پر تجمع در مقاوم ترین سوش های ویروس هم موثر است.


دکتر علیرضا زالی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به این که خوشبختانه تهران در وضعیت مطلوبی به سر می برد، اظهار داشت: از نظر تعداد موارد ابتلای سرپایی و بستری و بخش های مراقبت ویژه در وضعیت نسبتا خوبی هستیم و نسبت به هفته های گذشته فاکتورهای مربوطه کم شده است. در طول ۱۱ هفته گذشته این هفته و هفته ماقبل، کمترین میزان مرگ و میر را در پایتخت داشتیم.
وی ادامه داد: خوشبختانه شهرهای ملارد، رباط کریم، بهارستان و پیشوا به شرایط آبی رسیدند و در پایتخت شهر قرمز و نارنجی نداریم و عمده شهرهای استان زرد هستند.
او با تاکید بر شکننده بودن شرایط، اشاره کرد: تعداد قلیلی از مردم در تهران هنوز واکسینه نشدند که پوشش جامع این بخش می تواند کمک نماید که میزان خطر کاسته شود. همه نقاط خلاء و کور در واکسیناسیون، بالقوه خطرناکست و باید به این سمت حرکت نماییم که فراگیری واکسیناسیون را افزایش دهیم.
وی ادامه داد: گستردگی واکسیناسیون با وجود این که خطر مرگ و میر را می کاهد، سبب اثربخشی بیشتر برنامه ها بوده و بر میزان بستری نیز اثر مثبتی داشته و در نهایت سبب ابتر شدن چرخه ویروس در طبیعت می شود. وقتی در یک جامعه بالاتر از ۸۰ درصد واکسیناسیون موثر داشته باشیم، تدریجا از نظر همه گیری شناسی، چرخش ویروس هم که می تواند جهش جدید بوجود آورد، متوقف می شود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در مورد سویه جدید کرونا تحت عنوان «اُمیکرون»، بیان کرد: ما باید بتوانیم مراقبت های مورد لزوم را شامل مبادی هوایی و دریایی بصورت کامل انجام دهیم. خوشبختانه با مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا دستورالعمل های جدی برای این امر به خصوص درباره پروازهایی با مبداء کشورهای آفریقایی در دستور کار قرار گرفته است.
وی اظهار داشت: اصولا ویروس کرونا مرز نمی شناسد و به سرعت می تواند فراگیر شده و توسعه یابد؛ اما خوشبختانه همه ویروس ها به رعایت شیوه نامه های بهداشتی پاسخ می دهند و کماکان زدن ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و عدم حضور در اماکن پر تجمع در مقاوم ترین سوش های ویروس هم موثر است.
منبع:

1400/09/08
11:20:17
5.0 / 5
244
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , دانش , طب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است