مدیركل دفتر مدیریت بیماری های غیرواگیر وزارت بهداشت:

کاشت حلزون شنوایی و نصب سمعک، ثبت و قابل رصد می شود

کاشت حلزون شنوایی و نصب سمعک، ثبت و قابل رصد می شود

به گزارش دکتر میوه مدیرکل دفتر مدیریت بیماریهای غیرواگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام نمود: کاشت حلزون شنوایی و نصب سمعک ها ثبت و قابل رصد می شود.


به گزارش دکتر میوه به نقل از ایسنا، دکتر کوروش اعتماد با بیان این مطلب در "کارگاه آموزشی تبیین استانداردها، فرآیندها و ثبت خدمات پیشگیری و مراقبت از گوش و شنوایی نوزادان و کودکان در سطوح مختلف نظام ارجاع" اظهار داشت: کاشت حلزون شنوایی و نصب سمعک برای کم شنوایان باید بصورت رجیستری درآمده و در سامانه ها برای رصد در آینده ثبت شوند.
وی ادامه داد: دستاوردهای ۱۰ ساله برنامه غربالگری ناشنوایی و کم شنوایی قابل تحسین است. این برنامه هم جایگاه خوبی در میان برنامه های شبکه پیدا کرده و هم دورنمای خوبی تصویر کرده است.
وی با بیان اینکه تا سال ۲۰۵۰ بیش از ۹۰۰ میلیون نفر در جهان مشکل ناشنوایی یا اختلال کم شنوایی خواهند داشت، بیان داشت: در بدو ورود به مدرسه ۵ درصد و در طول تحصیل ۱۰ درصد دانش آموزان جهان این اختلال را دارند.
مدیرکل دفتر مدیریت بیماریهای غیرواگیر وزارت بهداشت اظهار داشت: ناشنوایی و کم شنوایی رتبه سوم ناتوانی ها در افراد است و هفت درصد بار بیماریها را شامل می شود. بدین سبب اجرای غربالگری و برنامه های تشخیصی در این خصوص اهمیت زیادی دارند.
بنابر اعلام وبدا، اعتماد در ادامه با اشاره به مراسم اربعین و پیاده روی زوار در این مراسم، اظهار داشت: از دانشگاه های مرزی انتظار داریم به زخم پای دیابتی ها که گاهی در این مراسم به سبب راهپیمایی زیاد در بعضی افراد خودرا نشان میدهد توجه نمایند. همین طور لازم است باتوجه به گرمای امسال فشار خون و تنفس راهپیمایان را کنترل کنند.
وی اشاره کرد: مدیران گروههای بیماریهای غیرواگیر دانشگاه ها علوم پزشکی باید بحث واکسیناسیون افرادی که دارای بیماریهای زمینه ای هستند یا در گروههای پرخطر همچون سالمندان هستند را جدی بگیرند. این افراد دز یادآور واکسن را باید دریافت نمایند. شیوه نامه لازم در این خصوص درحال تدوین است که به دانشگاه ها ابلاغ خواهد گردید.1401/04/22
21:44:50
5.0 / 5
310
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است