مدیر كل دفتر حقوقی و امور مجلس سازمان بیمه سلامت ایران مطرح كرد

انجام تحقیقات تطبیقی در حوزه حقوق بیمه سلامت

انجام تحقیقات تطبیقی در حوزه حقوق بیمه سلامت

دكتر میوه: مدیر كل دفتر حقوقی و امور مجلس سازمان بیمه سلامت ایران از انجام تحقیقات تطبیقی در حوزه حقوق بیمه سلامت اطلاع داد و اظهار داشت: معتقدیم علاوه بر كارشناسان باید به مدیران كل استانی هم آموزش حقوقی داده شود؛ چون كه این مورد در سیاست گذاری ها، تعیین استراتژیك سازمانی و كاهش ریسك های مدیریتی نقش موثری دارد.


به گزارش دكتر میوه به نقل از ایسنا، محمد صادق دبیری به برگزاری نخستین همایش كارشناسان حقوقی بیمه سلامت در استان خراسان رضوی اشاره نمود و اضافه كرد: بعد از تولید واحدهای حقوقی در استان ها، همایشی در جهت آموزش كارشناسان حقوقی برگزار گردید كه می خواهیم این آموزش ها تداوم داشته باشد به صورتی كه حتی اعتقاد داریم باید به مدیران كل استان ها هم آموزش های حقوقی لازم داده شود.
وی افزود: این همایش در جهت برنامه عملیاتی دفتر حقوقی، ارتقاء جایگاه نظام حقوقی و تولید محتوا در حوزه ادبیات حقوقی بیمه سلامت، بعد از فعال شدن واحدهای متناظر استانی با حضور تمام كارشناسان حقوقی ادارت كل بیمه سلامت استان ها و اساتید حقوقی برگزار گردید.
دبیری، بررسی فراوانی پرونده های مطروحه دفتر حقوقی را ملاك انتخاب مباحث آموزشی این همایش عنوان نمود و اضافه كرد: بحث دعاوی مطروحه در شعب مختلف و هم هیات عمومی دیوان عدالت اداری یكی از مباحث قابل توجه و مهم سازمان است كه با حضور دكتر ذبیح اله واحدی از قضات با تجربه و رئیس یكی از كمیسیون های تخصصی دیوان عدالت اداری به ابهامات و پرسش های همكاران پاسخ داده شد.
بنابر اعلام داره كل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت ایران، وی افزود: همینطور بحث پردازش به جرم كلاهبرداری و جعل در حوزه سوء استفاده از اسناد پزشكی كه در اقصی نقاط كشور شایع است، از دیگر مباحث مطرح شده در همایش بود كه دكتر سید علیرضا میر كمالی (دكترای سیاست جنایی و حقوق كیفری) پاسخگوی سوالات و ابهامات حاضرین در همایش بود كه بسیار مورد استقبال واقع شد.
مدیركل دفتر حقوقی و امور مجلس سازمان بیمه سلامت ایران اظهار داشت: در جهت آشنایی باحوزه مدیریت بیمه و نظام های مختلف بیمه سلامت هم از مباحث دكتر شجری پور در این همایش استفاده خوبی شد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود از انجام تحقیقات تطبیقی در حوزه حقوق بیمه سلامت اطلاع داد و اضافه كرد: حقوق بیمه سلامت حوزه بكری است كه جای كار بسیاری دارد. اعتراف می نماییم كه در این زمینه از جهت محتوا كمبود داریم و باید اقدامات قابل توجهی صورت گیرد؛ چون كه در سیاست گذاری ها و تعیین استراتژیك سازمانی نقش موثری دارد.
دبیری همینطور از برگزاری همایش ملی حقوق بیمه سلامت در نیمه دوم سال اطلاع داد و اظهار داشت: فراخوان برگزاری این همایش بزودی ارائه خواهد شد تا اساتید مطرح درحوزه حقوق عمومی و بیمه، مقالات خویش را عرضه كنند و با چاپ و انتشار مقالات برتر به ادبیات مشتركی در حوزه تولید محتوای حقوق بیمه سلامت دست یابیم.1397/05/01
13:28:02
5.0 / 5
5169
تگهای خبر: تولید , سلامت , طب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است