با عصاره یك گیاه دارویی؛

البسه بیمارستانی ضد میكروبی تولید شد، كاهش عفونت بیمارستانی

البسه بیمارستانی ضد میكروبی تولید شد، كاهش عفونت بیمارستانی

دكتر میوه: محققان موفق شدند با فناوری نانو و استفاده از گیاهان دارویی ملحفه و البسه بیمارستانی تولید كنند كه منجر به كاهش عفونت های بیمارستانی می گردد.به گزارش دكتر میوه به نقل از مهر، محققان كشور موفق به تولید ملحفه و البسه بیمارستانی شدند كه ضد میكروب بوده و می تواند خاصیت آرامش بخشی داشته باشد. این طرح ثبت اختراع شده و با فناوری نانو و استفاده از عصاره اكالیپتوس به تولید رسیده است.
البسه و ملحفه بیمارستانی ضد میكروبی و آرامش بخش حاوی نانوپارتیكل مس و عصاره اكالیپتوس محصولی است كه جهت كاهش عفونت های بیمارستانی و عفونت های بعد از عمل های جراحی و جراحت و هم عفونت های ناشی از انتقال تماسی از فرد به فرد تولید شده است.
این محصول سبب تسكین دردهای موضعی و داشتن خوابی آسوده حین بستری بودن در بیمارستان می گردد.
همچنین این ملحفه دارای خواص ضد التهابی است كه از نانوذرات مس و عصاره اكالیپتوس بر روی پارچه های پنبه ای سنتز و بارگذاری شده است.
می توان گفت این محصول منجر به كاهش آلودگی و عفونت، كاهش آلودگی تنفسی و آرامش بیماران بستری شده خواهد شد.
از مزیت های بارز این محصول می توان به تسكین دردهای نسبی، بهبود سیستم نساجی بیمارستانی، تسریع در فرآیند بهبود عفونت های سطحی، صرفه جویی در هزینه های بهداشت و درمان اشاره نمود.
این طرح توسط محمدمسعود ملكی، فرید عزیزی جلیلیان، فاطمه زارعی طراحی شده و ثبت اختراع دارد. همینطور در فستیوال نوآوری های تجهیزات پزشكی عرضه شده است.


1397/02/24
13:50:04
5.0 / 5
4704
تگهای خبر: بیمار , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است