تاثیر افشره های گیاهی در درمان انواع مزمن یك بیماری باكتریایی

تاثیر افشره های گیاهی در درمان انواع مزمن یك بیماری باكتریایی

دكتر میوه: نتایج یك تحقیق نشان داده است كه بعضی از انواع افشره های گیاهی می توانند در از بین بردن اشكال مزمن بیماری باكتریایی ˮلایمˮ موثر باشند.به گزارش دكتر میوه به نقل از ایسنا، بیماری لایم نوعی عفونت باكتریایی است كه از كنه به انسان منتقل میگردد. معمولا آنتی بیوتیك هایی از قبیل داكسی سایكلین در مدت چند هفته علائم این بیماری را از بین می برد اما در بعضی موارد عفونت ادامه پیدا می كند.

محققان در بررسی های جدید خود مشاهده نمودند حدودا ۱۰ تا ۲۰ درصد از افراد مبتلا به بیماری لایم تا چندین ماه و در بعضی موارد طی سال ها با علائم این بیماری درگیر هستند.

متخصصان از عوامل موثر در بروز شكل های مزمن بیماری لایم آگاهی ندارند اما بررسی ها نشان داده در این حالت بیماری در مقابل آنتی بیوتیك ها مقاوم میگردد. هرچند، محققان در مطالعات خود دریافتند كه افشره های گیاهی می توانند در از بین بردن این بیماری موثر باشد.

متخصصان با مطالعه روی ۳۵ گونه افشره گیاهی مشاهده نمودند كه ۱۰ مورد از این تركیبات گیاهی می توانند با شكل های مزمن بیماری لایم مقابله كنند. همچون این افشره های گیاهی می توان به حبه سیر، آویشن، دارچین، زیره سبز و اكالیپتوس اشاره نمود.

به گزارش مدیكال نیوز تودی، به قول محققان این افشره های گیاهی نسبت به آنتی بیوتیك های مصرفی در مقابله با انواع مزمن بیماری لایم تاثیرگذارتر هستند.
1397/09/15
13:09:15
5.0 / 5
4844
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است