اختصاص ۲۳۸ دوز واكسن كرونا به سالمندان استان مركزی

اختصاص ۲۳۸ دوز واكسن كرونا به سالمندان استان مركزی

به گزارش دکتر میوه مرکزی مدیرکل بهزیستی استان مرکزی اظهار داشت: 238 دوز واکسن کرونا برای سالمندان استان اختصاص یافته و در هفته های آتی واکسیناسیون این افراد شروع خواهد شد.


زهرا امینی روز دوشنبه ۱۱ اسفند در کارگروه تخصصی اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده استان مرکزی اظهار نمود: ۱۰ درصد جمعیت استان معادل بیش از ۱۵۰ هزار نفر، سالمند هستند و استان مرکزی در این خصوص جزو سه استان نخست کشور است و ممکنست در چند سال آینده با چالش سالمندی مواجه شویم، در نتیجه باید یک برنامه ریزی ویژه در این رابطه صورت گیرد.
وی ادامه داد: شهر اراک بعنوان " شهر دوستدار سالمند" معرفی شده و وظایف هر دستگاه در سند مربوطه تدوین شده و دستگاهها مکلف هستند وظایف را اجرا کنند.
مدیرکل بهزیستی استان مرکزی اظهار نمود: خوشبختانه در دوران شیوع بیماری کرونا، در مراکز سالمندی استان هیچگونه گزارشی از فوت سالمندان اعلام نشده است. ۲۳۸ دوز واکسن کرونا برای سالمندان استان اختصاص یافته که در هفته های آتی واکسیناسیون این افراد شروع خواهد شد.
مدیر کل بهزیستی استان مرکزی اظهار نمود: از مجموع سالمندان استان مرکزی ۱۷ هزار و ۲۰ نفر از خدمات حمایتی بهزیستی بهره مند هستند و ۲۱۲ نفر از این جامعه هدف در مراکز سالمندان نگهداری می شوند.
معاون فنی معاونت دانشگاه علوم پزشکی اراک نیز اظهار داشت: از شروع اسفندماه سال قبل تا اختتام بهمن ماه امسال، چهار هزار و ۸۹۲ نفر معادل چهار درصد جمعیت سالمندان استان به بیماری کرونا مبتلا شدند که متاسفانه ۸۸۸ نفر آنها که اغلب دارای بیماری زمینه ای بودند بر اثر بیماری کرونا فوت کردند.
عباس اسماعیلی اضافه کرد: در یکسال گذشته بیش از ۹۰ درصد سالمندان غربالگری شدند و در این ایام و باتوجه به شرایط موجود، از ۵۲ هزار و ۴۶۲نفر از سالمندان تست ارزیابی سقوط، افسردگی، فشار خون و دیابت گرفته شده است.
منبع:

1399/12/11
20:33:32
0.0 / 5
264
تگهای خبر: ارزیابی , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است