اعلام گمرك به دادستانی:

دپوی ۶ کانتینر تجهیزات پزشکی آلمانی

دپوی ۶ کانتینر تجهیزات پزشکی آلمانی

به گزارش دکتر میوه اعلام گمرک به دادستانی از این حکایت دارد که شش کانتینر حاوی دستگاههای پیشرفته و سایر تجهیزات پزشکی خریداری شده از آلمان، سالهاست که به ایران رسیده و در گمرک دپو شده است ولی با وجود صدور مجوزهای ترخیص، صاحب کالا به بهانه مالی در این رابطه اقدام نکرده است.


به گزارش دکتر میوه به نقل از ایسنا، رسوب و دپوی اقلام در گمرک هربار با بیان گزارش هایی قابل تامل از این دست کالاها همراه است؛ به صورتی که در بعضی موارد همان اقلامی که هم اکنون نیاز مردم هستند شامل کالای اساسی تا تجهیزات و اقلام پزشکی در گمرک و بنادر رسوب کرده است.
به تازگی هم دادستان عمومی و انقلاب تهران به جریان کالاهای رسوبی در گمرک ورود کرده و خواهان اعلام گزارشی در این رابطه شده بود که به دنبال آن هم گمرک ایران از گمرک های اجرایی خواسته بود تا ظرف ۴۸ ساعت نسبت به ارسال لیست کلیه اقلام رسوبی موجود در گمرک ها شامل نهاده های دامی، مواد غذایی، دارو، تجهیزات پزشکی و کالاهای سرمایه ای با ذکر جزئیات اقدام نماید.
در همین جریان، اعلام گزارش گمرک ایران به دادستان عمومی و انقلاب بندرعباس مبین دپوی اقلام پزشکی در گمرک شهید رجایی است ؛به طوری که اعلام شده مقادیر زیادی کالاهای رسوبی و تجهیزات پزشکی همچون شش کانتینر حاوی دستگاههای پیشرفته ام آر آی، سی تی اسکن، لاپاراسکوپی و سونوگرافی و یا سایر تجهیزات پزشکی، ساکشن قلب و ریه، آنژیوکت و سایر اقلام مرتبط در بندرعباس موجود است.
گزارش معاون فنی گمرک نشان داده است که این اقلام متعلق به یک شرکت با ارزش میلیونها یورو و همگی از کشور آلمان خریداری و سالیان قبل به ایران وارد شده و مقرر بوده که برای تجهیز بیمارستان ها یا درمانگاه ها مورد استفاده قرار بگیرد.
اما در ارتباط با دلیل عدم ترخیص این محموله اقلام پزشکی هم این گونه اعلام شده که صاحب کالا عدم تمکن مالی جهت پرداخت دموراژ کانتینرها و هزینه انبارداری را مشکل اصلی اظهار و ترخیص این دستگاه ها اعلام نموده در حالیکه مجوزهای ورود قانونی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای ترخیص صادر گردیده است.
در این گزارش، گمرک ایران ضمن اشاره به این که با عنایت به اهمیت و حساسیت مبحث و نیاز بیمارستان ها و مراکز درمانی به تجهیزات پزشکی در شرایط تحریمی و کرونایی موجود، از دادستان عمومی و انقلاب بندرعباس خواسته شده که نسبت به تشکیل جلسه فوری با مسؤلان گمرک، بنادر، دانشگاه علوم پزشکی و صاحب کالا مبحث این کالای رسوبی مورد بررسی قرار گرفته و فورا تعیین تکلیف شود.1400/09/13
23:40:18
5.0 / 5
229
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است