وزیر بهداشت اعلام كرد

آماده باش وزارت بهداشت برای موج جدید کرونا

آماده باش وزارت بهداشت برای موج جدید کرونا

به گزارش دکتر میوه، وزیر بهداشت ضمن اشاره به شناسایی سویه های جدید بیماری کرونا در کشور، از آماده باش این وزارت خانه اطلاع داد و بر ضرورت واکسیناسیون کرونا در گروههای پرخطر و همینطور پوشش ماسک بخصوص در اجتماعات تاکید نمود.


به گزارش دکتر میوه به نقل از ایسنا، دکتر بهرام عین اللهی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران جزو موفق ترین کشورها در کنترل بیماری کرونا است، اظهار داشت: علت آن هم در درجه اول همکاری مردم و حمایت آنها، واکسیناسیون گسترده و رعایت پروتکلهای بهداشتی و البته جانفشانی کادر سلامت است؛ به صورتی که نزدیک به سه ماه است که آمار فوت شدگان کرونا در کشور زیر ۱۰ نفر و در بعضی روزها هم صفر است؛ این درحالیست که در دنیا و برخی کشورها مثل ژاپن، آمریکا، آلمان، ایتالیا وضعیت خوب نیست و بر همین مبنا هم ما مقداری نگران هستیم.
وی به تشکیل جلسه ستاد ملی کرونا در روز گذشته اشاره نمود و اضافه کرد: با عنایت به شناسایی سویه های جدید در کشور، تاکید بیشتری به واکسیناسیون بخصوص در افراد پرخطر داریم و این افراد اگر شش ماه از تزریق واکسن شان گذشته، حتما باید برای واکسیناسیون رجوع کنند.
وزیر بهداشت اظهار داشت: هم اکنون واکسن به اندازه کافی داریم و ۵۰ میلیون ذخیره واکسن در کشور است. نکته مهم دیگر پوشش ماسک است بخصوص در اجتماعاتی نظیر هواپیما، اتوبوس، قطار و... حتما از ماسک استفاده گردد.
وی افزود: در همین راستا هم روز گذشته به وزیر راه گفتم که هواپیماها مدتی است ماسک نمی دهند و این مورد را باید الزامی کنند؛ چونکه در هواپیما ویروس درحال گردش است و هوا بیرون نمی رود و در داخل کابین می چرخد. بنابراین هم ماسک زدن لازم است.
وزیر بهداشت همینطور اظهار داشت: رعایت بیشتر پروتکل ها در اجتماعات دانشجویی و دانش آموزی هم به وزاری مربوطه تذکر داده شد.
وی افزود: وزارت بهداشت درحال رصد بیماری است و بر همین مبنا هم هفته پیش دو سویه جدید در کشور شناسایی شد. این ویروسها خصوصیت شان آن است که به سرعت می توانند منتشر شوند و همه گیری ایجاد کنند و ما در وزارت بهداشت در حالت آماده باش هستیم.
وزیر بهداشت اضافه کرد: روز گذشته در ستاد ملی مقابله با کرونا بر کنترل مرزها تاکید گردید. بر همین مبنا مرزها رصد می شوند و در کشورهای پرخطر دقت بیشتری در مورد ورود مسافرینشان به کشورمان می شود و تست های لازم پی سی آر گرفته می شود و اگر فرد آلوده ای پیدا شد حتما قرنطینه می شود. در مجموع در آماده باشیم.
منبع:

1401/10/11
14:55:46
5.0 / 5
286
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است