آماده باش ۱۰۶۶ بیمارستان در تعطیلات نوروزی

آماده باش ۱۰۶۶ بیمارستان در تعطیلات نوروزی

به گزارش دکتر میوه، وزیر بهداشت، اظهار داشت: روزانه ۴۷ هزار پزشک متخصص و ۴۵۰۰ پزشک فوق تخصص تنها در ۶۶۴ بیمارستان دانشگاهی در تعطیلات نوروز فعالیت داشته اند و هزار و ۶۶ بیمارستان کشور در این ایام در آماده باش بوده اند.


به گزارش دکتر میوه به نقل از ایسنا، دکتر عین اللهی در حاشیه بازدید از بیمارستان لقمان حکیم تهران، اظهار داشت: به علت مراجعات مردم در روزهای تعطیلات، بازدید از بیمارستان های کشور جزئی از برنامه های نوروزی ما است.
وی ادامه داد: بیمارستان لقمان از بیمارستان های اصلی جنوب غرب تهران و مرکز پذیرش مسمومین است. خوشبختانه این بیمارستان از نظر نیروی انسانی متخصص، کادر درمانی و پرستار در وضعیت خوبی به سر می برد.
وی افزود: روزانه ۴۷ هزار متخصص و ۴۵۰۰ فوق تخصص در ۶۶۴ بیمارستان دانشگاهی مشغول به کارند و تمام ۱۰۶۶ بیمارستان ما آماده باش هستند.
عین اللهی با بیان اینکه در ایام تعطیل، اولویت با پذیرش بیماران اورژانسی است، اظهار داشت: مراجعات به بیمارستان های دولتی در تعطیلات نوروز بیشتر از بخش خصوصی است و اولویت در پذیرش، بیماران اورژانسی و سانحه دیده است و بیمارستان ها و کادر پزشکی برای پذیرش این بیماران در حالت آماده باش به سر می برند.
وی تصریح کرد: سامانه ۱۹۰ وزارت بهداشت برای پذیرش شکایات احتمالی مردمی به صورت شبانه روزی فعال است و به این شکایات رسیدگی می شود.
وزیر بهداشت ضمن اشاره به اینکه مأموریت های اورژانس در تعطیلات نوروز ۱۴۰۲ بالغ بر ۵۸ درصد افزایش پیدا کرده است، اظهار نمود: از شروع سال تابحال حدود ۱۴۴ هزار مأموریت اورژانسی و ۱۹ درصد افزایش در مأموریت های ترافیکی داشته ایم. در مأموریت های اورژانس در تعطیلات نوروز ۴۴ هزار و ۴۰۰ درمان در محل و ۵ هزار و ۶۷۱ انتقال بیمار به بیمارستان انجام شده است و ۷۶ بیمار هم توسط بالگرد اعزام شده اند.
بنابر اعلام وبدا، عین اللهی در خاتمه تصریح کرد: در تعطیلات نوروزی، بهداشت کاران محیط علاوه بر ۱۳۶ هزار و ۷۰۰ بازرسی از مراکز مختلف، با هماهنگی مراجع قضایی مبادرت به پلمپ ۱۷۴۴ مرکز متخلف کرده اند و ۱۷۹۱ کیلوگرم مواد غذایی فاسد هم معدوم شده است.1402/01/10
14:26:11
5.0 / 5
208
تگهای خبر: اورژانس , بهداشت , بیمار , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است