پژوهشگران عنوان می كنند؛

تپش نامنظم قلب به دلیل اضافه وزن

تپش نامنظم قلب به دلیل اضافه وزن

به گزارش دكتر میوه محققان عنوان می كنند چاقی ریسك مبتلا شدن به تپش نامنظم و سریع قلب موسوم به فیبریلاسیون دهلیزی را كه منجر به سكته، نارسایی قلبی و سایر مشكلات می شود، بالا می برد.به گزارش دكتر میوه به نقل از مهر، یافته های محققان دانشكده پزشكی پنسیلوانیا بر روی حدود ۷۰، ۰۰۰ بیمار نشان داده است افراد مبتلا به چاقی در مقایسه با افراد غیرچاق ۴۰ درصد بیشتر در معرض مبتلا شدن به فیبریلاسیون دهلیزی قرار دارند.
«اندرو فوی»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «نتایج نشان داد بیمارانی كه هم مبتلا به چاقی و هم فیبریلاسیون دهلیزی هستند با كاهش وزن خود می توانند به درمان و كنترل فیبریلاسیون دهلیزی شان كمك نمایند.»
وی همینطور می افزاید: «افراد مبتلا به چاقی می توانند با كاهش وزن با استفاده از رژیم غذایی و ورزش از ریسك مبتلا شدن به مشكلات مزمن نظیر فیبریلاسیون دهلیزی بكاهند.»
فیبریلاسیون دهلیزی زمانی اتفاق می افتد كه جریان های الكتریكی قلب مختل شده و دریچه های فوقانی قلب دچار ارتعاش یا لرزش می شوند. این شرایط بیماران را در معرض ریسك بالا مبتلا شدن به سایر مشكلات قلبی قرار می دهد.
محققان در این مطالعه گروهی متشكل از ۶۷، ۲۷۸ بیمار با میانگین سنی ۴۳.۸ سال كه نیمی چاق بوده و نیمی دیگر چاق نبودند را به مدت ۸ سال تحت بررسی قرار دادند.
یافته ها نشان داد افراد چاق ۴۰ درصد بیشتر در معرض مبتلا شدن به فیبریلاسیون دهلیزی قرار دارند؛ همینطور این افراد به ترتیب ۴۵ و ۵۱ درصد بیشتر در معرض مبتلا شدن به فشارخون بالا یا دیابت هستند.
 

1397/02/04
15:08:32
5.0 / 5
5253
تگهای خبر: بیمار , چاقی , قلب , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است