محققان دریافتند؛

شدت بیماری قلبی به میزان اكسید نیتریك بدن وابسته است

شدت بیماری قلبی به میزان اكسید نیتریك بدن وابسته است

دكتر میوه: محققان عنوان می كنند اكسید نیتریك به داروهای متداول قلب كمك می نماید تا فوایدشان را به حداكثر رسانده و در نتیجه عملكرد قلب را بهبود بخشند.به گزارش دكتر میوه به نقل از مهر، محققان دانشگاه كیس وسترن رزرو آمریكا دریافتند كمبود اكسید نیتریك می تواند باعث نارسایی قلبی شود.
«رابرت ریتمن»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «كار تحقیقی ما نشان داده است گیرنده های اصلی در قلب كه به داروها واكنش نشان می دهند بدون اكسید نیتریك عمل نمی كنند. این مطالعه انگیزه جدیدی را برای جایگزینی اكسید نیتریك در طول نارسایی قلبی عرضه می كند.»
در مطالعه جدید، یكی از متداول ترین هدف های دارویی در پزشكی مدرن مورد بررسی قرار گرفت: GPCR (گیرنده های جفت شده با پروتئین G). این گیرنده ها بر روی سطح مولكولی قرار گرفته و هدف یك سوم داروهای مورد تایید FDA هستند.
زمانیكه داروهای نظیر مسدودكننده های بتا به GPCR می چسبند یك مسیر باعث فعال شدن پروتئین های G می گردد كه فایده درمانی دارند، در صورتی كه مسیر دوم باعث فعال شدن پروتئین های موسوم به آرستین می گردد كه می تواند باعث بروز عوارض جانبی شود. مطالعه جدید نشان داده است اكسید نیتریك به فعال شدن مسیرهای درست كمك می نماید.
نتایج این مطالعه مبین آن است كه شدت نارسایی قلبی می تواند بر مبنای میزان اكسید نیتریك بدن متفاوت باشد. بدون اكسید نیتریك، ضربان قلب و انقباض آن نمی تواند افزایش یابد و در نتیجه قلب دچار نارسایی می گردد.
محققان اذعان می كنند كنترل اكسید نیتریك می تواند به داروهای فعلی كمك نماید تا عوارض جانبی كمتری داشته باشند.

1397/02/26
15:19:35
5.0 / 5
5179
تگهای خبر: پروتئین , قلب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر میوه

دکتر میوه

تگهای دكتر میوه

دکتر میوه

دکتر میوه دكتر میوه

رژیم غذایی و معرفی خواص میوه ها

drmiveh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر میوه محفوظ است